Megállapodást írt alá Szolnokon Zaránd György, a MÁV-Gépészet Zrt. vezérigazgatója és Dunai Zoltán, a Stadler Rail Csoport országigazgatója arról, hogy a MÁV-Gépészet alvállalkozóként bekapcsolódik a MÁV-START Zrt. tulajdonában lévő Stadler FLIRT típusú elővárosi villamos motorvonatok éves szintű karbantartási munkáiba.
A MÁV-START Zrt. megrendelésére a közelmúltban érkezett be és állt üzembe újabb 30 db FLIRT típusú elővárosi motorvonat. A járművek tervszerű megelőző karbantartását a svájci vasúti járműgyártó Stadler a Pusztaszabolcson létesített korszerű bázisán végzi. Az újabb járművek megjelenésével, valamint a korábban szállított járművek magasabb szintű javításának megjelenésével szükségessé vált a meglévő kapacitás bővítése.
Az együttműködés első lépéseként a MÁV-Gépészet Zrt. a FLIRT vonatflotta egy részének éves szintű karbantartását kezdi meg szolnoki telephelyén. Az ehhez szükséges feltételek kialakítását a MÁV-GÉPÉSZET már előkészítette, a telephelyén felújítja az ún. „Pálmaház”-at, így lehetőség lesz a motorvonatok megfelelő technikai feltételek közötti karbantartására.
A munkálatok megkezdése előtt a MÁV szakemberei továbbképzésen vesznek részt, amelyen a FLIRT vonatok karbantartására vonatkozó ismereteket sajátítják majd el a Stadler pusztaszabolcsi bázisán. A FLIRT vonatok heti, havi, negyedéves és féléves karbantartási munkálatait továbbra is a Stadler pusztaszabolcsi üzemében végzik el.
A két társaság vezetői az eddig kialakult eredményes együttműködés alapján lehetőséget látnak arra is, hogy amennyiben a Stadler a szolnoki üzemének tevékenységét végösszeszereléssel is kibővíti, a magyarországi vagy környező országokból érkező megrendelésre gyártott motorvonatok készre szerelését a MÁV-GÉPÉSZET Zrt. Szolnoki Járműjavítási Telephelyével együttműködve valósítsa meg.
Ezért a MÁV-Gépészet és a Stadler egy szándéknyilatkozatot írt alá egy közös, gazdasági megvalósíthatóságra vonatkozó tanulmány elkészítéséről, amellyel a felek megvizsgálják, hogy a vonatok végösszeszerelésével összefüggésben a két vállalat között milyen együttműködésre nyílik lehetőség.
Az együttműködés pozitív hatással van a munkahelyteremtésre és megtartásra is, melyre a szolnoki térség kiemelt figyelmet fordít.